Спільна історія двох країн

25.11.2022

У Києві презентували виставку "Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: Мости з минулого в сучасне", яку організувала громадська організація "Міжнародне товариство німців України-Відергебурт" спільно з низкою громадських організацій. Мета виставки розповісти про партнерство двох регіонів України та Німеччині й історію німців Волині.

Творці виставки охопили 2 тис. років спільної історії від опису поселень давніх германських племен та німецьких громад за часів Київської Русі до депортації німців Російською імперією в часи Першої світової війни та життя громади в Західній Волині в Польщі між війнами.

Автори презентували 11 інформаційних стендів roll-up, які розповідають про історію німців Волині та видатних особистостей. Доцент кафедри соціогуманітарних технологій Луцького національного технічного університету, кандидат історичних наук Михайло Костюк мав можливість розповісти про історію, побут, релігійне життя німців Волині, які істотно колонізували регіон у 19 сторіччі, склавши 5% населення Волинської губерн

"Для мене, як для історика, дуже важливо показати, що той історичний досвід, який ми маємо у стосунках між Україною і Німеччиною є дуже хорошим і надійним фундаментом, на якому можна будувати сьогоднішнє партнерство, сьогоднішнє співробітництво, і на основі цього рухатися вперед до спільної Європи, в яку Україна прагне вступити", - відзначив Костюк.

З німецької сторони партнером є голова управління переселенців з країн СНД федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Дітмар Шульмайстер.

Наприкінці презентацію завершив творчий колективом з Чернігова, який виконав німецькі та українські пісені. Після Києва презентація відбудеться в Житомирі, у Домі української культури. Планується, що проєкт подорожуватиме Україною.

© 2022 Життя і культура. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати